Akkuyu Nükleer Santrali’nde elektrik trafosu patladı

0
140

Yapımına karşı çıkılmasına rağmen inşaatına devam edilen Akkuyu Nükleer Santrali’nde elektrik trafosunun patlaması sonucu yangın çıktı.

Türkiye ve Rusya arasında Mayıs 2010’da imzalanan anlaşma kapsamında 2018 yılında inşasına başlanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde (NGS) dün patlama meydana geldiği ortaya çıktı.

Nükleer Santral inşaat alanında bulunan bir trafoda meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangın bir çalışan tarafından görüntülenirken, görüntüyü çeken işçi, endişesini “Trafo patladı yangın çıktı, gitti abi gitti her taraf yandı” sözleriyle dile getirdi.

Trafonun patlamasıyla birlikte Akkuyu NGS alanında “Kırmızı alarm” verilirken, itfaiyenin müdahalesi sonucu çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu’da her gün bir başka sorunun çıktığı belirterek, “Nükleer santral istemiyoruz. Bunların hepsi uyarı. O coğrafyada nükleer santral olmaz” diyerek yapılan yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade etti.

(HABER MERKEZİ)

Yorum Yaz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.